kontur (2 kB)

"Szukamy Wiosny" Piwniczna
04 - 06.04.2008

Linia
Kierownik wycieczki: Eugeniusz Halo
Biuro wycieczki: Beata Halo
Ilość uczestników: 45
Pogoda: wiosenno-zimowa
Trasa przejazdu: Kraków - Bochnia - Brzesko - Nowy Sącz - Stary Sącz - Piwniczna - Wierchomla. Mała - Krynica - Łomnica - Zdrój - Rytro - Nowy Sącz - Bochnia - Kraków
Linia
Wiosna w Beskidzie Sądeckim

Wyjazd z Nowej Huty zgodnie z planem o godzinie 1600. Pierwszy postój w miejscowości Wyczyszczka. Jedziemy sprawnie do Wierchomli Małej na kolację i zajęcia w podgrupach. Szybko mija noc, śniadanie i wyjazd na trasę górską. Dzień zapowiada się niezbyt ciekawie jest mglisto i pada deszcz, lecz wszyscy jadą. W Muszynie Złockim 14 osób wysiada i udaje się na trasę, kierownictwo obejmuje kolega Robert Szynal i Janek Ślazik, pozostała część grupy jedzie do Krynicy - Czarnego Potoku skąd kolejkę gondolową dostaje się na Jaworzynę Krynicką. Tam chwila przerwy. Widoki nieciekawe, a raczej brak widoczności: opady deszczu ze śniegiem.
Ruszamy w drogę. Pod stopami na przemian błoto lub śnieg. Spokojnie dochodzimy do Bacówki Nad Wierchomlą. W schronisku spotykamy grupę turystów. Spożywamy mały posiłek czekając na pozostałą część grupy ze Złockiego. Po około 25 minutach dociera reszta grupy. Chwila odpoczynku pamiątkowe zdjęcia i ruszamy w drogę. Schodzimy bardzo szybko, gdyż czeka nas jeszcze wyjazd do Piwnicznej celem oglądnięcia terenu pod przyszłą metę Centralnego Rajdu Hutników.
Wracamy na kolację do Chaty pod Pustą, o godzinie 1930. Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Spotkanie trwa do późnych godzin nocnych. Rankiem, po śniadaniu wyjeżdżamy na trasę do Łomnicy Zdroju. Część grupy idzie na trasę pozostali jadą do Rytra. Podchodzimy na Halę Pisaną, słońce zaczyna świecić, są piękne widoki. W schronisku Na Cyrli odpoczynek pamiątkowe zdjęcia i zejście do Rytra iście bagnistym szlakiem. Na koniec Beskid Sądecki żegna nas rzęsistym deszczem.
Ruszamy w drogę powrotną do Krakowa i około godziny 1830 jesteśmy na miejscu.

Linia
Relacja Fotograficzna - Grzegorz Szczotka
Relacja Fotograficzna - Piotr Łoziński
Relacja Fotograficzna - Eugeniusz Halo
Linia
Powrót
copyright